سامانه آزمون آنلاین

فیلم راهنمای شرکت در آزمون آنلاین

فرمت فایل: Mp4 / مدت زمان: ۱٫۵۶ دقیقه / حجم فایل: ۶٫۸۹ مگابایت

از این پس ارزیابی پایانی تمامی سمینارها و دوره‌های آموزشی، صرفا از طریق سامانه آزمون آنلاین انجام می‌شود. لازم به ذکر است که دسترسی به سامانه آزمون آنلاین صرفا برای دانش‌پژوهان دوره‌های آموزشی و پس از تایید واحد آموزش مجموعه امکان‌پذیر است. بنابراین ضروری است دانش‌پژوهان گرامی برای دسترسی به این بخش از سایت، صرفا با استفاده از نام کاربری تایید شده از بخش ورود به ناحیه کاربری  وارد ناحیه کاربری خود شوند تا به آزمون موردنظر دسترسی پیدا کنند.

دانش‌پژوه گرامی، لطفا پیش از شروع آزمون به موارد زیر به دقت توجه نمایید:

 1. برای شرکت در آزمون آنلاین ابتدا باید با استفاده از نام کاربری تاییدشده که سطح دسترسی آن توسط واحد آموزش فعال شده است، وارد سایت شوید.
 2. در صفحه بعد، فهرستی از آزمون‌های آنلاین در حال برگزاری را مشاهده می‌کنید. توجه داشته باشید که شما تنها به آزمون‌هایی دسترسی دارید که در دوره آموزشی مربوطه ثبت‌نام و شرکت نموده باشید. اگر در دوره‌ای ثبت‌نام و شرکت نموده‌اید، اما دسترسی به آزمون آنلاین مربوطه را ندارید، در ساعات اداری با شماره‌های واحد آموزش مجموعه ۸۶۰۲۰۱۱۴-۰۲۱ یا ۸۶۰۲۰۱۷۳-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید تا درخواست شما توسط واحد آموزش بررسی و دسترسی شما به آزمون مربوطه فعال شود.
 3. شما تنها یک بار امکان ورود به آزمون آنلاین هر دوره را دارید. بنابراین ضروری است متناسب با شرایط خود، زمان مناسبی را برای آزمون انتخاب نمایید.
 4. مدت زمان آزمون، متناسب با تعداد سوالات به صورت آنلاین محاسبه شده و در حین آزمون برای شما به نمایش درمی‌آید.
 5. با ورود به صفحه آزمون، ابتدا باید یک فرم آنلاین شامل نام و شماره همراه خود را تکمیل کنید و تا زمانی که این فرم تکمیل نشود، امکان شروع آزمون را ندارید.
 6. بعد از تکمیل فرم آنلاین،‌ می‌توانید روی لینک شروع آزمون کلیک کنید. به این ترتیب سوالات برای شما به نمایش در می‌آید و زمان‌سنج آزمون نیز به کار می‌افتد.
 7. به محض اتمام زمان آزمون، دسترسی شما به سوالات محدود شده و آزمون به صورت خودکار به اتمام می‌رسد.
 8. حدنصاب قبولی در تمامی آزمون‌ها، کسب نمره حداقل ۶۰ درصد می‌باشد.
 9. نتیجه آزمون، بلافاصله بعد از اتمام آزمون به صورت ایمیل برای شما ارسال می‌شود. بنابراین ضروری است، آدرس ایمیل مندرج در «پروفایل کاربری» خود را به درستی وارد نمایید. برای کنترل یا اصلاح آدرس ایمیل خود از بخش «ویرایش اطلاعات کاربری» استفاده کنید. اگر آدرس ایمیل خود را به درستی وارد کرده‌اید اما نتیجه آزمون برای شما ارسال نشده است، پوشه Spam‌ یا Junk خود را بررسی نمایید.
 10. به محض اتمام آزمون، نسخه‌ای از نتیجه آزمون برای واحد آموزش ارسال می‌شود و در صورت کسب حدنصاب قبولی (بالای ۶۰ درصد)، تاییدیه پایان دوره آموزشی حداکثر در مدت سه هفته از تاریخ اتمام آزمون برای شما صادر می‌شود.
 11. توجه فرمایید که به منظور صدور تاییدیه پایان دوره، ضروری است مدارک ثبت‌نام زیر را پیش از اتمام دوره، تکمیل نموده باشید (در غیر این صورت امکان صدور تاییدیه پایان دوره وجود نخواهد داشت):
 • دو قطعه عکس (پشت‌نویسی شده) سه در چهار با زمینه سفید
 • کپی شناسنامه
 • کپی کارت ملی

تذکر مهم: عدم شرکت در آِزمون آنلاین پیش از تاریخ تعیین شده، به منزله  اعلام انصراف دانش‌پژوه از دریافت گواهی پایان دوره می‌باشد.